Z myślą o ekologii

ProNatura po raz kolejny została partnerem TehoFest 2017, czyli Święta Szlaku Wody, Przemysłu i Rzemiosła TeH2O. Zapraszamy do nas 16 września.

ProNatura w ramach partnerstwa TehoFest 2017 zaprasza na zwiedzanie Zakładu Termicznego Przekształcania Odpadów Komunalnych w sobotę 16 września 2017 roku. Wszystkich chętnych prosimy o  zapisywanie się w kasie Exploseum pod numerem telefonu 88 33 66 056. Godziny zwiedzania to 11:00 i 13:00.

TehoFest 2017, czyli Święto Szlaku Wody, Przemysłu i Rzemiosła TeH2O. w Bydgoszczy to forma uczestnictwa turystów oraz mieszkańców w zachowaniu i celebrowaniu dziedzictwa przemysłowego Bydgoszczy. Tego dnia otwierają się drzwi do poznawania tajemnic i historii, które skrywają wszystkie obiekty znajdujące się na Szlaku.

W trakcie imprezy zwiedzający będą mogli zobaczyć wnętrza Fabryki Obrabiarek do Drewna czy Dawnej Gazowni Miejskiej czyli obiektów, które na co dzień pozostają trudno dostępne. Jednak Szlak TeH2O to nie tylko zabytkowe hale fabryczne i dymiące kominy. Na jego trasie znajdziemy również malowniczą Wyspę Młyńską, a także równie piękny Kanał Bydgoski. Miejsca te, niegdyś ważne ze względów transportowych i magazynowych, są dziś perłami wśród miejskich terenów rekreacyjnych. Święto, jak co roku, jest również okazją do odwiedzenia bydgoskich muzeów położonych na szlaku.

Obiekty będzie można zwiedzać w godzinach od 12:00 do 18:00. Wieczorem na Wyspie Młyńskiej odbędzie się koncert finałowy. Szczegółowy program oraz dodatkowe informacje o imprezie są dostępne na stronie internetowej Ludzie i Technika oraz profilu szlaku na Facebooku.

Obiekty ze Szlaku Wody, Przemysłu i Rzemiosła TeH2O otwarte w ramach TehoFest 2017: Spichrze nad Brdą, Exploseum, Muzeum Mydła i Historii Brudu, Introligatornia, Fabryka Obrabiarek do Drewna Dawna, Gazownia Miejska, Muzeum Farmacji, Muzeum Fotografii, Warzelnia Piwa, Muzeum Kanału Bydgoskiego, Kanał Bydgoski, Barka „Lemara”, Wieża Ciśnień Muzeum Wodociągów, Obiekty MOB na Wyspie Młyńskiej (Europejskie Centrum Pieniądza, Zbiory Archeologiczne, Galeria Sztuki Nowoczesnej).

Koordynatorem imprezy jest Muzeum Okręgowe w Bydgoszczy.