Z myślą o ekologii

ProNatura gościła uczestników projektu „Szkoła Merów” z Ukrainy.

W dniu 7 września 2017 roku gościli w ProNaturze przedstawiciele Ukrainy, uczestnicy projektu „Szkoła Merów. W ramach wizyty nasi goście z dużym zainteresowaniem zwiedzali instalację, gdzie mieli okazję przekonać się, że jest ona nowoczesna oraz ekologiczna. Podczas spaceru po obiekcie zaprezentowane zostały m.in. centralna dyspozytornia, pomieszczenia techniczne oraz tzw. "bunkier na odpady". Goście mieli możliwość wysłuchania prezentacji dotyczącej systemu gospodarki odpadami w Bydgoszczy, którą przedstawił Adam Musiała, dyrektor Biura Zarządzania Gospodarką Odpadami Komunalnymi.

- Dziękujemy za tak miłe przyjęcie i liczymy na współpracę w przyszłości - tymi słowami podsumował wizytę Ruslan Rokhov założyciel „Szkoły Merów”.

„Szkoła Merów” jest to program przygotowania dla potencjalnych merów miast, działaczy społecznych i politycznych, którzy w przyszłości będą kandydowali w wyborach samorządowych. Program ma na celu zapoznanie młodych Ukraińców ze zmianami, jakie zaszły w Polsce podczas 25 lat transformacji oraz późniejsze wykorzystanie tych dobrych praktyk w tworzeniu przyszłości Ukrainy. Pierwsza edycja programu miała na celu budowanie potencjału władz lokalnych w zakresie zarządzania rozwojem miasta. Poprzednie dwie edycje „Szkoły Merów”, które odbyły się w 2015 i 2016 roku, pozwoliły na przygotowanie ponad 20 zespołów.