Poznaliśmy laureatów konkursu na pracę zachęcającą do segregacji odpadów. Uczniowie klas I-III ze szkół podstawowych działających na terenie Bydgoszczy pokazali swoje kreatywne pomysły. Autorzy trzech pierwszych miejsc otrzymają głośniki bluetooth, a do pozostałych dziewięciu wyróżnionych osób trafią klocki LEGO.

Konkurs polegał na wykonaniu pracy zachęcającej do segregacji odpadów dowolną techniką plastyczną (np. rysunek, praca malarska, wycinanka, kolaż). Prace można było przygotować zarówno podczas zajęć szkolnych, jak i w czasie wolnym w domu.

Komisja konkursowa oceniła wszystkie nadesłane prace i wybrała 12 spośród nich. Podczas ich wyboru zwrócono uwagę przede wszystkim na kreatywność uczestników, wykorzystane przez nich materiały, nakład pracy oraz walory estetyczne wykonanej pracy.

W gronie laureatów znaleźli się:

 1. Sofiia Khintsinska - Szkoła Podstawowa nr 12 w Bydgoszczy
 2. Nadia Matsygin - Szkoła Podstawowa nr 12 w Bydgoszczy
 3. Joanna Trzcińska - Szkoła Podstawowa nr 12 w Bydgoszczy

Wyróżnienia:

 • Iga Kruczkowska - Szkoła Podstawowa nr 65 w Bydgoszczy
 • Kornelia Kolasa - Szkoła Podstawowa nr 30 w Bydgoszczy
 • Aleksandra Paszkiewicz - Szkoła Podstawowa nr 30 w Bydgoszczy
 • Adam Kalaczyński - Szkoła Podstawowa nr 30 w Bydgoszczy
 • Antoni Zieliński - Szkoła Podstawowa nr 30 w Bydgoszczy
 • Sara Pająk - Szkoła Podstawowa nr 15 w Bydgoszczy
 • Michalina Olszewska - Szkoła Podstawowa nr 30 w Bydgoszczy
 • Igor Żurawlew - Szkoła Podstawowa nr 65 w Bydgoszczy
 • Zosia Plecing - Szkoła Podstawowa nr 30 w Bydgoszczy

Wręczenie nagród nastąpi jeszcze w tym miesiącu, ale już dzisiaj możemy pogratulować zwycięzcom! O dokładnym miejscu i terminie dowiedzieli się przez pocztę e-mail. Wszystkich uczniów zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach organizowanych przez Międzygminny Kompleks Unieszkodliwiania Odpadów ProNatura Sp. z o.o.

Konkurs jest elementem kampanii informacyjno-edukacyjnej w ramach Projektu „Zwiększenie efektywności instalacji do odzysku surowców wtórnych w ZGO MKUO ProNatura Sp. z o. o. w Bydgoszczy” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Funduszy Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014 – 2020.

Zwycięska praca autorstwa Sofii Khintsinskiej:

Sofiia Khintsinska