Załoga ProNatury, która już po raz piąty wystartowała w Wielkim Wyścigu Butelkowym organizowanym tradycyjnie podczas „Steru na Bydgoszcz” była pierwsza na mecie. Spółka jako pierwsza w historii drugi rok z rzędu wygrała te zawody.

Jedenasta edycja Wielkiego Wyścigu Butelkowego odbyła się w niedzielne popołudnie (23 czerwca) na Brdzie. Zawodnicy, przy aplauzie zgromadzonych tłumnie kibiców, tradycyjnie pokonali dystans z Rybiego Rynku na Wyspę Młyńską. Wśród 17 jednostek stworzonych z butelek PET, folii oraz taśmy klejącej, z numerem 1 pojawiła się załoga ProNatury na łodzi o wdzięcznej nazwie „Pergola”.

- Kierując się hasłem Spółki: „Z myślą o ekologii”, w tym roku postawiliśmy na konstrukcję z roślinnym motywem przewodnim, czyli w klimacie eko! Łódkę nazwaliśmy „Pergola”, bo jest ozdobiona różnymi roślinami – na pokładzie prawdziwy kwietnik. W PET-doniczkach jest oczywiście nawóz Pronatural – powiedział Konrad Mikołajski, prezes ProNatury.

Wielki Wyścig Butelkowy 2019

Po bardzo dobrym starcie, zielona, ozdobiona roślinami jednostka wyprzedziła pozostałe ekipy i w połowie trasy wysunęła się na czoło stawki. Z każdym pokonanym metrem powiększała tylko przewagę nad konkurencją i nie oddała już prowadzenia do końca wyścigu.

- Chcemy pokazać, jak ważny jest recykling oraz kreatywne wykorzystywanie przedmiotów nadających się do wyrzucenia. ProNatura od dawna edukuje i działa z myślą o ekologii. Dziękuję serdecznie wszystkim wspierającym naszą ekipę - Widzom, Internautom i Bydgoszczanom - powiedział Konrad Mikołajski.

Podobnie jak w ubiegłych latach, podczas Steru na Bydgoszcz na mieszkańców czekało wiele atrakcji. Oprawą atrakcji na rzece Brdzie były również koncerty znanych i lubianych muzyków. Mnóstwo atrakcji czekało także na najmłodszych uczestników wodnego festiwalu.

Warto przypomnieć, że w ubiegłym roku ekipa ProNatury zajęła w Wyścigu również pierwsze miejsce.

ZOBACZ galerię zdjęć z Wielkiego Wyścigu Butelkowego 2019 oraz album.