Piąty pies adoptowany ze schroniska znalazł dom w ProNaturze. Nowy towarzysz Odessy rozgościł się już w siedzibie spółki przy ul. E. Petersona.

Około 6-letni mieszaniec został zabrany ze Schroniska dla Zwierząt w Bydgoszczy, w którym przebywał, od dawna czekając na dobry dom.

Dokumenty adopcyjne podpisał Konrad Mikołajski, Prezes Zarządu ProNatury. Na psa, w siedzibie firmy czekał już kojec, buda, zabawki i basen na upalne dni. Przywitała go... spragniona towarzystwa Odessa, która jest z nami od 2017 roku!

- Hasło ProNatury – „z myślą o ekologii”, to nie tylko duże kampanie edukacyjne i przedsięwzięcia proekologiczne. Trzeba zacząć od prostych gestów. Jesteśmy konsekwentni i chcemy, by psy takie jak Odessa, tj. starsze i stosunkowo rzadko przygarniane przez ludzi, miały swoją „szansę”. W Bydgoszczy działa wiele podmiotów, które mogą takim małym gestem pokazać wielkie serce - mówi Konrad Mikołajski.

Adopcja psa 1

Dlatego kolejny pies trafił do naszej siedziby, gdzie ma bardzo dobre warunki i wyznaczonych opiekunów. Apelujemy do bydgoskich firm, by wsparły w ten sposób bezdomne psy i Schronisko dla Zwierząt w Bydgoszczy! Piesek bardzo szybko zintegrował się ze swoją towarzyszką, mimo iż jest od niej mniejszy. - Jest wrażliwy i bardzo przeżywał pobyt w schronisku. Mimo najlepszej opieki, spacerów, itp. przesiadywał z nosem wciśniętym w kraty i tęsknił za kontaktem z człowiekiem - mówi Izabella Szolginia, Dyrektor bydgoskiego Schroniska dla Zwierząt.

ProNatura dołączyła do akcji „Pies w biurze”, której inicjatorem było bydgoskie Schronisko oraz OTOZ Animals Kujawsko-Pomorski. Twarzą (a właściwie pyskiem) kampanii  była Odessa. 

Bydgoskie schronisko od wielu lat umożliwia zainteresowanym adopcję psa lub kota. W tej placówce funkcjonuje również dodatkowa forma pomocy zwierzętom. Można zapisać się na spacer z psiakiem lub stać się dla czworonoga tymczasową rodziną. 

Schronisko dla Zwierząt w Bydgoszczy

OTOZ Animals o. Kujawsko-Pomorski

               Adopcja psa 2