Z myślą o ekologii

Mamy dla Was ponad 40 tysięcy worków na psie nieczystości. Nasi Klienci posiadający czworonogi mogą je otrzymać bezpłatnie w Biurze Obsługi Klienta lub odebrać w posesjach jednorodzinnych.


Wychodząc  naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów informujemy, że w dniach od 17 do 21 lipca 2017 roku Mieszkańcy Bydgoszczy otrzymają bezpłatnie worki na psie odchody. W sektorach obsługiwanych przez ProNaturę Sektor VI: Miedzyń, Prądy, Wilczak, Jary, Błonie; Sektor VII: Górzyskowo, Szwederowo, Sektor VIII: Wzgórze Wolności, Glinki, Rupienica, Wyżyny worki są rozdawane dla Mieszkańców zamieszkałych w posesjach jednorodzinnych natomiast dla Mieszkańców z posesji wielorodzinnych worki są dostępne  w Biurze Obsługi Klienta przy ul. Wojska Polskiego 65.

To pilotażowe przedsięwzięcie wpisuje się w naszą misję i jedno z głównych zadań ProNatury - utrzymanie czystości.

- Prowadzimy wiele działań o charakterze edukacyjnym. Promujemy także tzw. dobre praktyki m.in. w zakresie recyklingu. W systemie selektywnej zbiórki odpadów wszystko zaczyna się na etapie gospodarstwa domowego, stąd tak ważne jest kształtowanie odpowiednich nawyków wśród najmłodszych. Podobnie jest z utrzymaniem czystości. Chcemy pomóc uczyć dobrych nawyków - mówi Konrad Mikołajski Prezes Zarządu ProNatury.

Współczesne miasta borykają się z obecnością psich odchodów. W okresie wiosenno-letnim, kiedy skwery i parki szczególnie zachęcają do spędzania czasu na powietrzu, ten problem jest nie tylko dokuczliwy, ale może stwarzać zagrożenia w związku bakteriami i drobnoustrojami.

Ekologia to nie tylko wielkie kampanie i medialne przedsięwzięcia - mówi Konrad Mikołajski. – To przede wszystkim edukacja i promocja dobrych praktyk. Skoro pomagamy czworonogom, czujemy się zobowiązani przypominać ich właścicielom np. o obowiązku sprzątania po swoich pupilach.

Bezpośrednią inspiracją dla nas była współpraca ze Schroniskiem dla Zwierząt w Bydgoszczy.

Warto przypomnieć, iż pod koniec maja br. ProNatura zaadoptowała 4-letnią suczkę Odessę. Jej nowy dom to kojec z budą na terenie naszego obiektu przy ul. E. Petersona 22. Miesiąc później zaadoptowaliśmy Odysa, dla którego przygotowaliśmy kojec przy naszej siedzibie na ul. Prądocińskiej.

Więcej:

http://bit.ly/2vBRj30

http://bit.ly/2tGhvbH