Z myślą o ekologii

ProNatura po raz pierwszy zaprosiła na PhotoDay wszystkich miłosników fotografii. Impreza odbyła się na terenie Zakładu Termicznego Przekształcania Odpadów Komunalnych mieszczącego się przy ulicy Ernsta Petersona 22  w dniu 26 września.

Uczestnicy podzieleni zostali na 2 grupy po 15 osób (pierwsza na godz. 10.00, druga na godz. 12.00). Każda z grup miała godzinę na zrobienie zdjęć w industrialnych wnętrzach ekoelektrociepłowni. Do udziału w przedsięwzięciu zgłosiły się osoby zajmujące się fotografią, zarówno hobbystycznie jak i zawodowo. Nowoczesne wnetrza instalacji zrobiły na naszych gosciach spore wrażenie. Szczególne zainteresowanie wzbudziły chwytaki, które zostały uwiecznione na wielu zdjeciach.
Cieszymy się, że akcja spotkała sie z tak dużym zainteresowaniem i postaramy się o kolejną edycję w przyszłym roku.
 
Zakład Termicznego Przekształcania Odpadów Komunalnych w Bydgoszczy jest jedną z pierwszych dużych spalarni odpadów w Polsce. Obiekt przemysłowy, który kryje w sobie wiele ciekawych miejsc pod względem robienia zdjęć, zlokalizowany jest w Bydgoskim Parku Przemysłowo-Technologicznym, około 600 m od południowej obwodnicy Bydgoszczy.

 Czytaj więcej:http://bit.ly/2xIhNnV

 Fotorelacja z Photo Day: http://bit.ly/2ywTdDH

                                     http://bit.ly/2hYR94t