Terapia wstrząsowa w dniu "Sprzatania świata".
17 września trzy śmieciarki wysypały w bydgoskim Parku Kazimierza Wielkiego worki z odpadami, tworząc 5 tonową górę śmieci.

Terapia wstrząsowa w dniu "Sprzatania świata". 17 września trzy śmieciarki wysypały w bydgoskim Parku Kazimierza Wilekiego worki z odpadami,  tworząc 5 tonową górę śmieci.

Wjazd śmieciarek na jeden z centralnych placów miasta rozpoczął happening edukacyjny "Góra śmieci" zorganizowany przez spółkę ProNatura. - Mamy świadomosć, że widok setek worków w parku, miejscu rekreacji budzi niesmak, ale o to nam chodzi. Chcemy zwrócić uwagę mieszkańców na problem rosnącej ilości odpdów i zaśmiecania miasta. - mówi Mieczysław Serfain, prezes ProNatury - Dzisiaj Bydgoszczanie wyrzucają do kubłów ponad 150 tysiecy ton śmieci rocznie. Te usypane w parku nie trafiły do koszy. Leżały na ulicach, skwerach, w lasach - wyjaśnia.

Śmieci od rana zbierali uczniowie bydgoskich szkół. Nie zabrakło ich rownież podczas happeningu. Z własnoręcznie wykonanymi transparentami, przez półtorej godziny skandowali proekologiczne hasła, zachęcając przechodniów do dbania o środowisko i segregacji odpadów. Akcji towarzyszyła także wystawa zdjęć regularnie zaśmiecanych i dewastowanych miejsc w Bydgoszczy, konkursy ekologiczne oraz wykłady leśników dotyczące czystego wypoczynku
w lasach.