29 maja wystartuje „prolog” poprzedzający czternastą edycję Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Perkusyjnej DRUMS FUSION. W tym roku ważną częścią wydarzenia będzie projekt „Kultura ProNatura”, czyli ekologiczny i drumsowy dzień przygotowany specjalnie dla najmłodszych.

 

Tegoroczna edycja Festiwalu została podzielona na dwie części – pierwsza z nich, nazwana „prologiem”, odbędzie się w dniach 29 maja - 1 czerwca. Druga, zdecydowanie bardziej koncertowa, odbędzie się w dniach 19 - 22 sierpnia. Cała impreza przebiegnie w duchu kultury eko. Dlatego właśnie ProNatura przyłączyła się do tego projektu.

„Prolog” został podzielony na 3 części. 30 maja w samo południe na parkingu Miejskiego Centrum Kultury zainaugurowany zostanie projekt „Kultura ProNatura”. Wystąpi Dziecięca Orkiestra Recyklingowa pod kierownictwem Jacka Kwaśniaka, będzie też pokaz budowy instrumentów perkusyjnych z materiałów recyklingowych połączony z produkcją koszulek. W programie także konkursy ekologiczne przy historycznym „Jelonku” - zabytkowej, odrestaurowanej śmieciarce ProNatury połączone z prezentacją samego pojazdu, a także improwizowana forma teatralna. Na koniec - spektakularny występ Orkiestry Na Dużym Rowerze, muzyków, którzy wjadą na scenę na sześcioosobowym jednośladzie.

Dzień wcześniej o godz. 20.30 w Teatrze Polskim w Bydgoszczy odbędzie się spektakl muzyczny „Preludium Słowiańskie” sięgający do korzeni kultury słowiańskiej. Wśród wykonawców zobaczymy zespół ART COLOR BALLET, grupę WATAHA DRUMS oraz grupę wokalną STROJONE.

Ostatnie dwa dni Prologu to Międzynarodowe Forum Perkusyjne, czyli warsztaty pod okiem najlepszych artystów z całego świata.

Wszystkie wydarzenia, które odbędę się w ramach prologu będą streamowane na żywo w internecie, a te z 29 i 30 maja także na telebimach ustawionych w pięciu Zielonych Strefach Kultury Miasta Bydgoszczy: WakeParku w Myślęcinku, na placu przed Teatrem Polskim, przy ul. Gimnazjalnej (Petite Lidi & Landschaft), przed kawiarnią Strefa (plaża przy Wyspie Młyńskiej) oraz w Fordonie, przy ul. Piwnika Ponurego (przy Skate Parku).

Druga część festiwalu odbędzie się w dniach 19 - 22 sierpnia 2021 r. Bydgoszczanom zostanie zaprezentowana bogata, międzynarodowa oferta koncertowa, niezmiennie będąca fuzją wielu sztuk i gatunków muzycznych.

Pełny program Festiwalu dostępny jest TUTAJ.