Paweł Wojciechowski mistrz świata z 2011 roku w skoku o tyczce został Ambasadorem Drużynowych Mistrzostw Europy 2019, które odbędą się w naszym mieście. Chcąc wypromować jednocześnie tej wysokiej rangi imprezę sportową i ekologiczny tryb życia, w maju weźmie udział w sprzątaniu Lasu Gdańskiego. Twarzami Mistrzostw zostali również Iga Baumgart-Witan i Marcin Lewandowski.

 

Drużynowe Mistrzostwa Europy zbliżają się wielkimi krokami. W dniach 9 -11 sierpnia w Bydgoszczy odbędzie się impreza sportowa, z udziałem najlepszych sportowców z całej Europy. Już dzisiaj wiemy, że sprzedano 6 tysięcy biletów. Ambasadorami Mistrzostw zostali nasi lekkoatleci: Iga Baumgart-Witan, Marcin Lewandowski i Paweł Wojciechowski. Ten ostatni wziął udział w dzisiejszej konferencji prasowej zapowiadającej szereg wydarzeń towarzyszących zawodom. 
- Start przed własną publicznością jest niezwykle ważny. Zwłaszcza, że Bydgoszcz jest moim rodzinnym miastem. Zrobię wszystko by wziąć udział w mistrzostwach, ponieważ uczestniczyć będą najlepsi z najlepszych w kraju. Zależy mi by Polska była nadal lekkoatletyczną potęgą w Europie – powiedział lekkoatleta.

 

Lekkoatletyka jest ekologiczna

Swój udział w imprezie zapowiedziała także miejska spółka ProNatura. Rzecznik prasowy Piotr Kurek ogłosił, że zaangażują się w kampanię edukacyjną na rzecz dbania o ekologię. Drużynowe Mistrzostwa Europy są znakomitą okazją do zwrócenia uwagi na kwestie ochrony środowiska. Specjalny Ekobus ProNatury będzie zachęcał do ograniczania wytwarzanych przez nas śmieci. Wyjaśni zasady segregacji oraz recyklingu. Ciekawe i nowoczesne narzędzia dydaktyczne znajdujące się w Ekobusie pokażą jak powstaje energia z odzysku.

 

Zegar sportowy tyka coraz szybciej

By wprowadzić mieszkańców w atmosferę DME zaplanowano sporo atrakcji towarzyszących. Jedną z nich jest studniówka Mistrzostw. 1 maja odbędzie się bieg „Bydgoszcz na Start”, którego symbolicznym startem i metą będzie stadion Zawiszy, na którym rozgrywane będą europejskie zawody. Do Bydgoszczy przyjdzie także Monika Pyrek, która poprowadzi warsztaty dla młodych sportowców, którzy będą mieli okazję poćwiczyć pod trenerskim okiem utytułowanej tyczkarki. W maju odbędzie się także sprzątanie Lasu Gdańskiego, który znajduje się nieopodal stadionu – udział zapowiedział Paweł Wojciechowski.

 

Darmowa komunikacja dla kibiców

Przypominamy, że w dniu mistrzostw uczestnicy i kibice jeżdżą komunikacją publiczną za darmo. W trakcie Drużynowych Mistrzostw Europy w Lekkiej Atletyce (9-11 sierpnia) bezpłatnie autobusami i tramwajami będą mogli poruszać się:
• uczestnicy Drużynowych Mistrzostw Europy w Lekkiej Atletyce posiadający akredytację wydaną przez organizatorów
• posiadacze karnetu na Drużynowe Mistrzostwa Europy w Lekkiej Atletyce za jego okazaniem
• widzowie za okazaniem biletu wstępu na zawody. Ustalone zwolnienie z opłat dla widzów będzie honorowane jedynie w dniu, w którym obowiązuje okazany bilet.


Źródło: www.bydgoszcz.pl 

 

ZOBACZ galerię zdjęć z konferencji prasowej Mistrzostw w dn. 11 kwietnia 2019 r.