Po raz pierwszy w naszej historii, zaprezentowaliśmy się na POL-ECO SYSTEM 2017. Było to możliwe m.in. dzięki członkostwu w Krajowej Izbie Gospodarki Odpadami, do której ProNatura należy od końca ubiegłego roku.
POL-ECO SYSTEM to największe międzynarodowe targi ochrony środowiska w Polsce, które odbyły się w Poznaniu w dniach 17-19 października br. w Poznaniu. Tematem przewodnim tegorocznej edycji była gospodarka o obiegu zamkniętym. Na tej branżowej imprezie swoje produkty i technologie zaprezentowało około 300 wystawców. Targom towarzyszyły fora i konferencje (m.in. Forum Czystej Energii, Forum Recyklingu, Forum RIPOK, panele eksperckie organizowane przez Ministerstwo Środowiska). Zobacz fotorelację na "PortalKomunalny.pl" - LINK
KIGO to organizacja samorządu gospodarczego, która działając w oparciu o ustawę o izbach gospodarczych, zrzesza firmy z branży należące do sektora samorządowego. Jako zrzeszenie głównie firm komunalnych Izba stale współpracuje ze Związkiem Miast Polskich, Związkiem Powiatów Polskich, Związkiem Gmin Wiejskich RP oraz Unią Metropolii Polskich. Głównym celem Izby jest reprezentowanie interesów gospodarczych jej Członków zarówno wobec administracji rządowej jak i samorządowej. Izba jest także organem opiniującym w procesie legislacyjnym. Więcej...
- To dla nas bardzo ważne wydarzenie, nie tylko z perspektywy codziennej działalności, ale również w kontekście dynamiczniej zmieniających się uwarunkowań, w tym przepisów, dotyczących szeroko rozumianego sektora odpadowego. Bydgoska ProNatura konsekwentnie dowodzi roli lidera w kraju, a Bydgoszcz wśród przedstawicieli branży i nie tylko budzi same dobre skojarzenia – mówi prezes zarządu ProNatury Konrad Mikołajski.
Targi były doskonałą okazją do zaprezentowania naszej palety usług. Szczególne zainteresowanie budził kompost organiczny „PRONATURAL”, który produkowany jest w kompostowni ProNatury, zlokalizowanej w obiekcie przy ul. Prądocińskiej w Bydgoszczy. Instalacja powstała w ramach projektu budowy Zakładu Termicznego Przekształcania Odpadów Komunalnych i ma wydajność 4 000 Mg/rok. Trafiają tam ulegające biodegradacji "odpady zielone" z selektywnej zbiórki. W skład materiału poddawanemu kompostowaniu wchodzą: liście, trawa, rozdrobnione gałęzie, pozostałości roślinne, odpady powstające w wyniku pielęgnacji i uprawiania publicznych i prywatnych terenów zieleni, odpady pochodzenia roślinnego z targowisk, parków, zieleńców miejskich i ogrodów. W składzie kompostowanej masy nie znajdują się natomiast odpady pochodzenia zwierzęcego, ani żadne ich pochodne. Masa nie zawiera ponadto odpadów kuchennych. Warto wiedzieć – nawóz organiczny, po zmieszaniu z ziemią, doskonale nadaje się na potrzeby „domowe” (np. pielęgnację roślin doniczkowych). Można go, w postaci tzw. próbki, bezpłatnie odebrać w Biurze Obsługi Klienta spółki.
O możliwości zakupu większych ilości tego produktu możecie Państwo przeczytać TUTAJ
Z zainteresowaniem gości targów spotkała się makieta Zakładu Termicznego Przekształcania Odpadów Komunalnych, która jest częścią tzw. ścieżki edukacyjnej działającej na terenie bydgoskiej ekoelektrociepłowni.
Duża popularnością cieszył się nasz zestaw promocyjny, w postaci „klockowej śmieciarki”, powstałej dzięki współpracy z firmą Cobi, krajowym i nie tylko liderem branży zabawkarskiej.
Stoisko odwiedziła m.in. Dorota Jakuta, prezes Izby Gospodarczej Wodociągi Polskie. Zarząd i członkowie KIGO spotkali się także podczas symbolicznej uroczystości 14-lecia istnienia Izby. Była to doskonała okazja do podsumowań: - Nasza praca przez minione 14 lat wymagała stałej i aktywnej obecności Izby w wielu gremiach – mówi Tomasz Uciński, prezes zarządu KIGO.