Z myślą o ekologii

Znamy już zwycięzców konkursu plastycznego „Bocian Bogus na sportowo’, którzy otrzymają zestawy klocków ProNatury oraz bilety wstępu na Mistrzostwa Europy U23 w Lekkiej Atletyce.

ProNatura wspólnie z Kujawsko-Pomorskim Związkiem Lekkiej Atletyki zorganizowała konkurs plastyczny "Bocian Boguś na sportowo", którego celem była promocja ekologii, rozumianej jako nauka przez sport i zabawę. Prace plastyczne przedstawiały maskotkę bociana Bogusia uprawiającego sport i mogły być wykonane w dowolnej technice. Konkurs miał charakter otwarty i cieszył się dużym zainteresowaniem, Uczestnicy wykazali się niezwykłą wyobraźnią i kreatywnością w tworzeniu swoich prac!

Do autorów prac, które zostały wybrane przez jury, trafią zestawy klocków przedstawiających śmieciarkę „ProNatura”. Ten unikatowy pojazd to efekt współpracy ProNatury z firmą COBI SA - liderem w branży zabawkarskiej i cenionym polskim producentem klocków. Więcej:http://bit.ly/2sPnMlJ

 

Kolejną nagrodę stanowi 5 biletów wstępu na Mistrzostwa Europy U23 w Lekkiej Atletyce rozgrywanych od 13 – 16 lipca 2017 roku w Bydgoszczy.

Zapraszamy po odbiór nagród w siedzibie głównej Międzygminnego Kompleksu Unieszkodliwiania Odpadów ProNatura Sp. z o. o., który mieści się przy ul. Ernsta Petersona 22 w Bydgoszczy. W przypadku braku możliwości odbioru osobistego, prosimy o kontakt. Prace będzie można oglądać w holu głównym ZTPOK przy ul. Ernesta Petersona 22. Będziemy je z dumą pokazywać tysiącom zwiedzających naszą ścieżkę edukacyjną! Dziękujemy!

 

Poniżej lista laureatów:

Izabela Okulska

Klaudia Michnowicz

Szymon Michnowicz

Wiktoria Okulska

Wojtek Żarnowski

 

Przypominamy, iż ProNatutra została oficjalnym parterem Mistrzostw Euopy U23 w Lekkiej Atletyce, które odbędą się w Bydgoszczy w dn. 13-16 lipca br. 22 czerwca, w bydgoskim ratuszu podpisane zostało porozumienie o współpracy w zakresie promocji działań proekologicznych podczas tej międzynarodowej imprezy. Ekobus, czyli mobilne laboratorium wyposażone w nowoczesne stanowiska badawcze, stanie na stadionie Zawiszy w trakcie trwania mistrzostw. Animatorzy wraz z maskotką - Bocianem Bogusiem będą zachęcać m.in. do ograniczenia ilości wytwarzanych odpadów, ich segregacji i recyklingu oraz wyjaśniać jak działa nasza instalacja termicznego przekształcania odpadów (ZTPOK).