ProNatura oficjalnie została partnerem Mistrzostw Europy U23 w Lekkiej Atletyce. Dziś, 22 czerwca, w bydgoskim ratuszu podpisane zostało porozumienie o współpracy w zakresie promocji działań proekologicznych podczas tej międzynarodowej imprezy.

- Jednym z dodatkowych obowiązków ciążących na Organizatorze, jest działalność proekologiczna. Przy tego typu imprezach zawsze są dodatkowe programy – w tym przypadku będzie to pakiet działań proekologicznych – poinformował Dyrektor Generalny Mistrzostw Europy do lat 23 w LA Krzysztof Wolsztyński.

- Działania te prowadzimy zgodnie z misją ProNatury. To dla nas wyróżnienie, że zostaliśmy włączeni do tego przedsięwzięcia. Edukacja ekologiczna, którą realizujemy poparta jest wieloletnim doświadczeniem. Ponad 3500 osób skorzystało już z naszej ścieżki edukacyjnej w bydgoskiej ekoelektrociepłowni (dane za miniony rok 2016). Efektem naszej współpracy będzie m.in. obecność naszego mobilnego laboratorium „ekobusa” na stadionie. Nie zawiedziemy – mówił Prezes Zarządu Konrad Mikołajski, symbolicznie przekazując na ręce Krzysztofa Wolsztyńskiego maskotkę bociana Bogusia, który patronuje naszym działaniom edukacyjnym od początku realizacji naszej flagowej inwestycji – budowy Zakładu Termicznego Przekształcania Odpadów Komunalnych.

Miasto deklaruje, iż każda osoba w ramach biletu na ME będzie uprawniona do darmowej komunikacji miejskiej. – Gorąco zachęcam całe rodziny do przychodzenia na stadion. Chciałabym także zaprosić wszystkich na uroczyste otwarcie ME U23 12 lipca o godz. 19.00 na Wyspie Młyńskiej. W programie prezentacja 43 ekip, a całość zwieńczy koncert piosenek W. Młynarskiego – poinformowała Zastępca Prezydenta Bydgoszczy, Iwona Waszkiewicz.

Organizatorzy w oryginalny sposób włączyli młodych bydgoszczan w ducha imprezy. Wszystko za sprawą konkursu na kartkę promującą imprezę WIĘCEJ. Podczas konferencji w bydgoskim ratuszu laureatom wręczono nagrody. Dodatkowo otrzymali nasze „klockowe śmieciarki” w barwach ProNatury.

Warto wiedzieć, iż w prawie 10-letniej historii naszej Spółki jest to najwyższe rangą wydarzenie międzynarodowe, którego jesteśmy partnerem. Współpraca odbywa się na zasadzie tzw. barteru, dzięki czemu spółka nie ponosi żadnych kosztów.

Do Bydgoszczy przyjedzie prawie 2000 osób akredytowanych w ramach imprezy. Impreza odbywa się w dniach 13-16 lipca na Stadionie Zawiszy. Więcej o Mistrzostwach LINK.

meu23 02m

meu23 05m

meu23 01m