Z myślą o ekologii

W programie Konwentu Przewodniczących Rad Miast Wojewódzkich, który odbywa się w dn. 22-24 maja w Bydgoszczy znalazła się bydgoska ekoelektrociepłownia.

W Bydgoszczy trwa trzydniowy Konwent Przewodniczących Rad Miast Wojewódzkich. To odbywające się cyklicznie od 1990 r., w różnych miastach, spotkania samorządowców z kilkunastu największych miast w Polsce. Zwykle odbywają się trzy spotkania rocznie. Ostatnie miało miejsce we Wrocławiu. Tam samorządowcy dyskutowali o organizacji wydarzeń związanych z Europejską Stolicą Kultury oraz dużych inwestycjach realizowanych przy unijnym wsparciu. Kolejny konwent odbędzie się w Gdańsku.

- Cieszę się, że nasza instalacja budzi tak duże zainteresowanie samorządowców z całej Polski – mówił Prezes Zarządu ProNatury Konrad Mikołajski, który wraz z wiceprezesem Dariuszem Gręzickim witał uczestników Konwentu.

Przedstawiciele miast wojewódzkich zwiedzili także Leśny Park Kultury i Wypoczynku Myślęcinek oraz Exploseum – czyli muzealną jednostkę wchodzącą w skład Muzeum Okręgowego, prezentującą architekturę przemysłową III Rzeszy na obszarze DAG Fabrik Bromberg wraz z podziemną trasą turystyczną.

Fotorelacja na Facebook