W sobotę 13 maja zapraszamy wspólnie z Urzędem Miasta Bydgoszczy wszystkich mieszkańców na Wyspę Młyńską w godzinach od 11.00 do 17.00, w trakcie imprezy zostaną przeprowadzone konkursy i warsztaty o tematyce ekologicznej.

W tym dniu w zamian za przyniesione butelki szklane i plastikowe, baterie oraz sprzęt elektryczny mieszkańcy otrzymają talony na rośliny. Będą zbierane także nakrętki, z których dochód zostanie przeznaczony na rehabilitację i leczenie Filipa Zdeba. Każdy kto przyniesie minimum 1 kg nakrętek może wziąć udział w losowaniu tabletu. Szczegóły akcji w regulaminie loterii.

[http://www.czystabydgoszcz.pl/festyn-ekologiczny-segregujesz-odpady-zyskujesz-juz-13-maja/]

Na najmłodszych czekać będzie „ekobus” ProNatury, czyli mobilne laboratorium ze znaną wśród przedszkolaków maskotką – bocianem Bogusiem. Animatorzy będą opowiadać o właściwej segregacji odpadów. Dla dzieci przygotowano również specjalną strefę z darmowymi atrakcjami takimi jak: zabawy i konkursy, dmuchańce, malowanie twarzy, własnoręczne wykonywanie mydełek i lizaków oraz wiele innych.

Festyn ekologiczny będzie dobrą okazją do bezpłatnego przekazania mieszkańcom opakowania nawozu organicznego Pronatural. Jest to produkt powstały w kompostowni ProNatury. Kilkaset worków po ok. 10 kg będzie czekać na odwiedzających.

W trakcie festynu przeprowadzone zostaną także warsztaty ekologiczne i artystyczne, w tym np. zdobienie bawełnianych toreb ekologicznych, warsztaty czerpania papieru, wykonywanie piórników z kaset magnetofonowych, żyrandoli z plastikowych łyżeczek i kubków po jogurtach, kwietników i karmników z butelek i wiele innych.

Uczestnicy będą mieli okazję zbudować ekologiczne budy dla psów, które po akcji trafią do bydgoskiego schroniska dla zwierząt.

Na pamiątkę każdy uczestnik festynu będzie mógł wybić pamiątkową monetę okolicznościową.

Organizatorem festynu jest Miasto Bydgoszcz.

Zapraszamy z myślą o ekologii!