Z myślą o ekologii

W piątek 8 grudnia podpisano porozumienie z gminą Koronowo w sprawie przetwarzania odpadów komunalnych.

Tym samym Koronowo dołączyło do listy gmin, które będą utylizować odpady w  bydgoskim Zakładzie Termicznego Przekształcania Odpadów Komunalnych.
 
Porozumienie międzygminne  w sprawie przejęcia przez  Bydgoszcz zadań własnych Gminy Koronowo w zakresie realizacji obowiązku utrzymania i eksploatacji regionalnej instalacji do przetwarzania odpadów komunalnych zostało podpisane 8 grudnia w siedzibie spółki Pronatura przez prezydenta Bydgoszczy Rafała Bruskiego i burmistrza gminy Koronowo Stanisława Gliszczyńskiego. W spotkaniu udział wzięły także władze spółki, w tym Konrad Mikołajski – Prezes zarządu i Dariusz Gręzicki – wiceprezes zarządu spółki. 
 
Na mocy porozumienia, odpady z Koronowa będą kierowane do bydgoskiej spalarni. Co ważne, przy powstawaniu Międzygminnego Kompleksu Unieszkodliwiania Odpadów ProNatura, gmina Koronowa  nie była  beneficjentem tego projektu. Teraz władze Koronowa zadecydowały, że chcą dołączyć do grona gmin, których odpady są należycie utylizowane w bydgoskiej spalarni.

- Dla nas to ważny moment nie tylko ze względu na jubileusz 10 lat istnienia ProNatury. Jesteśmy już marką rozpoznawalną w całej Polsce. Fakt że kolejna gmina, spoza tzw. obszaru objętego projektem budowy tej instalacji, decyduje się na taką współpracę to dowód na to, że założenia dotyczące jej budowy nie tylko się spełniły, ale jesteśmy atrakcyjni na rynku – komentował prezes zarządu ProNatury Konrad Mikołajski.