Goście z Gdańska przekonali się na budowie bydgoskiego Zakładu Termicznego Przekształcania Odpadów, że warto inwestować w tego typu instalacje.
Goście z Gdańska przekonali się na budowie bydgoskiego Zakładu Termicznego Przekształcania Odpadów, że warto inwestować w tego typu instalacje.
W piątek 7 listopada plac budowy bydgoskiego Zakładu Termicznego Przekształcania Odpadów Komunalnych odwiedzili przedstawiciele Gdańska, m.in. Urzędu Miasta Gdańska, Uniwersytetu Gdańskiego, Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska oraz gdańscy ekolodzy i reprezentanci rad osiedli. Celem wizyty było zaprezentowanie budowanej przez spółkę ProNatura bydgoskiej ekoelektrociepłowni jako wzorcowej inwestycji tego typu oraz podzielenie się wiedzą i doświadczeniem w zakresie realizacji tak dużego projektu. Na czas wizyty prace nie zostały przerwane, a zatem goście mogli na własne oczy przekonać się jak przebiegają i zorganizowane są roboty. Uczestników najbardziej interesowała technologia jaką zastosuje Bydgoszcz, m.in. nowoczesny system oczyszczania spalin, założone parametry czy koszty inwestycji.
- Jesteśmy dumni, że władze Gdańska wybrały budowaną właśnie przez nas ekoelektrociepłownię jako wzorcowy przykład tego typu inwestycji - przyznał Konrad Mikołajski, prezes spółki ProNatura. - Wiedząc, że Gdańsk przymierza się do budowy zakładu termicznego przekształcania odpadów, podzieliliśmy się swoją wiedzą oraz doświadczeniem. Zaprezentowaliśmy naszym gościom stan prac na budowie, opowiedzieliśmy o całym projekcie, pracach do wykonania czy zaletach i korzyściach tego typu instalacji. Podkreśliliśmy jak ważną rolę pełni najnowocześniejsza technologia, przestrzeganie wszelkich norm bezpieczeństwa oraz spełnianie surowych wymogów w zakresie ochrony środowiska. Wyjaśniliśmy również, że nasz projekt to niezbędny wkład w proekologiczną gospodarkę odpadami w województwie kujawsko-pomorskim. Rozwiąże nie tylko problem składowania odpadów, ale będzie również źródłem energii odnawialnej - dodał.