W Bydgoszczy odbyła się konferencja Unii Metropolii Polskich ds. Odpadów Komunalnych. Pierwszego dnia dyskutowano m.in. o nowelizacji ustawy o utrzymaniu czystości i porządku czy o zagwarantowaniu strumienia odpadów do spalarni.
W Bydgoszczy odbyła się konferencja Unii Metropolii Polskich ds. Odpadów Komunalnych. Pierwszego dnia dyskutowano m.in. o nowelizacji ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach czy o zagwarantowaniu strumienia odpadów do spalarni.
W dniach 15-16 września w bydgoskim ratuszu odbyła się jedenasta konferencja Unii Metropolii Polskich ds. Odpadów Komunalnych. Głównym punktem zebrania była prezentacja inwestycji spalarniowych przez przedstawicieli miast wchodzących w skład UMP, m.in. Krakowa, Poznania czy Szczecina. Postępy prac na budowie bydgoskiego Zakładu Termicznego Przekształcania Odpadów Komunalnych omówione zostały przez Dariusza Gręzickiego, pełnomocnika ds. realizacji projektu. Tematem obrad była ponadto ocena funkcjonowania systemu gospodarki odpadami, nowelizacja ustawy o utrzymaniu czystości i porządku, uwarunkowania prawne funkcjonowania Zakładów Termicznego Przekształcania Odpadów Komunalnych czy efekty pierwszego roku funkcjonowania nowego systemu gospodarki odpadami.
Unia Metropolii Polskich zrzesza 12 miast o największym potencjale w celu wspólnego lobbowania o interes dużych obszarów miejskich oraz wzajemnej wymianie doświadczeń. Odbywające się w Bydgoszczy spotkanie zespołu ds. Odpadów Komunalnych miało na celu głównie wymianę doświadczeń. Bydgoszcz w tej konferencji reprezentuje bezpośrednio Grażyna Ciemniak, zastępca prezydenta Bydgoszczy, do której głównych kompetencji należy nadzór nad systemem gospodarki komunalnej. Oprócz przedstawicieli miast Unii, do Bydgoszczy przybył również poseł Tadeusz Askit, który jest najbardziej zaangażowany w pracę nowelizacyjne oraz reprezentująca Ministerstwo Środowiska Małgorzata Szymborska.