Serdecznie zapraszamy Mieszkańców Bydgoszczy i nie tylko, do udziału w akcji sprzątania z okazji Światowego Dnia Ziemi. Tegorocznym motywem przewodnim jest hasło „Przywróć naszą Ziemię”. Jeśli dbałość o środowisko naturalne nie jest Ci obca oraz wiesz, że los planety leży w naszych rękach, nie zastanawiaj się, dołącz do tej inicjatywy. Akcje sprzątania są wciąż potrzebne i muszą pozostać żywe.

 

W tym roku, w ramach obchodów Dnia Ziemi, Czysta Puszcza Bydgoska zaprasza do wspólnego świętowania oraz sprzątania.

Dzięki współpracy z RDLP w Toruniu - po raz pierwszy sprzątamy lasy w całej Puszczy Bydgoskiej!

 

22 kwietnia od godz. 9:00 do godz. 14:00

STANOWISKA na zebrane śmieci zostaną oznaczone i wystawione w trzech lokalizacjach, tam należy zostawiać wypełnione worki:

 

POZNAJ bydgoskie Parki - CZYSTE PŁUCA MIASTA:

  • Park na Wzgórzu Wolności – ul. Słowiańska 1 oraz ul. Bośniacka
  • Park nad Kanałem Bydgoskim- wylot ul. Staroszkolnej, przy fontannie

ZADBAJ o LAS w SWOJEJ OKOLICY:

  • Las na Glinkach - ul. Białogardzka / ul. Szpitalna przy wejściu do lasu
  • Cały obszar Puszczy Bydgoskiej (od Bydgoszczy do Torunia)

Udajemy się na sprzątanie samodzielnie lub w gronie najbliższych osób, dostosowując się do obecnej sytuacji, dbając o bezpieczeństwo oraz spełniając wszystkie obowiązujące zalecenia.

Organizatorzy zapewniają worki na śmieci, które każdy indywidualnie będzie mógł pobrać w wyznaczonym miejscu. Prosimy o zabranie własnych rękawic jednorazowych. Na miejscu będą dostępne rękawice foliowe, z których również będzie można skorzystać. Nie zapomnijcie o maseczkach ochronnych, które mogą się przydać i zachowaniu bezpiecznej odległości.

Organizatorom akcji zależy, żeby wzmacniać świadomość proekologiczną oraz budować społeczną odpowiedzialność za wartości wynikające z ochrony środowiska, dlatego w tym roku, w ramach akcji, Kujawsko Pomorskie Centrum Edukacji Ekologicznej przeprowadzi zajęcia edukacyjne dla dzieci i młodzieży z bydgoskich szkół na temat bioróżnorodności oraz odnawialnych źródeł energii.

 

Zapraszamy do udziału w tegorocznym w ŚWIATOWYM DNIU ZIEMI. Każdy z nas może zadbać o środowisko!

 

Szczegóły znajdziecie na fanpage https://www.facebook.com/czystapuszczabydgoska.

 

Organizatorzy: Stowarzyszenie Czysta Puszcza Bydgoska (Marcin, Monika i Paulina Rybaccy)

Współorganizatorzy: Helgesen Sp. z o.o., Inspiration Studio- Iwona Kwiatkowska, M4Bizz Joanna Czerska-Thomas, Łukasz Wolnik

Patronat honorowy: Prezydent Bydgoszczy

Patronat medialny: Express Bydgoski, Gazeta Pomorska, TVP3 Bydgoszcz, Radio ESKA, Radio PIK, Metropolia Bydgoska

Partnerzy: Miasto Bydgoszcz, Czysta Bydgoszcz, RDLP Toruń, ProNatura Sp. z o.o., Nadleśnictwa: Bydgoszcz, Żołędowo, Solec Kujawski, Gniewkowo, Cierpiszewo, Muzeum Kanału Bydgoskiego, Fundacja Zielone Jutro, Veldeo Sp. z o.o. Sp. K., Metalfan Sp. z o.o. Sp. K., Straż Miejska w Bydgoszczy, Hufiec ZHP Bydgoszcz, IX LO, III LO, Rada Osiedla Wilczak-Jary, Rada Osiedla Wzgórze Wolności, Rada Osiedla Okole, Daniel Andrykowski, Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Ekologicznej, Centrum Integracji Społecznej.

Kontakt do organizatora:
Marcin Rybacki, tel.: 603 516 052, czystapuszczabydgoska@gmail.com

A3 CPB Dzień Ziemi 22.04.2021