Dwa psy – Bella i Bazyl, znalazły swój dom w ProNaturze. Pokrzywdzone czworonogi zostały przygarnięte ze Schroniska dla Zwierząt w Bydgoszczy. 

 

Tym razem Spółka otworzyła swoje drzwi i serca dla dziewięcioletniej bernardynki oraz dziesięcioletka w typie owczarka niemieckiego, które zostały odebrane interwencyjnie przez inspektorów OTOZ Animals odział Kujawsko-Pomorski. Bella w momencie odbierania jej od poprzednich właścicieli, była brudna, wychudzona i zapchlona. Żyła bez dachu nad głową, nie była karmiona ani leczona. Bazyl w Schronisku przebywał już od października 2018 roku i jak do tej pory nikt nie zwrócił na niego uwagi. Oba czworonogi są łagodne, zrównoważone i uwielbiają się przytulać. Teraz trafiły do ProNatury, gdzie mają bardzo dobre warunki i wyznaczonych opiekunów. Rozgościły się już w Punktach Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przy ul. Ołowianej oraz Jasinieckiej w Bydgoszczy.

- Hasło ProNatury – „z myślą o ekologii”, to nie tylko duże kampanie edukacyjne i przedsięwzięcia proekologiczne. Trzeba pamiętać o prostych gestach. Jesteśmy konsekwentni i chcemy, by psy takie jak Bella, Bazyl, a wcześniej m.in. Odessa, tj. starsze, po przejściach i stosunkowo rzadko przygarniane przez ludzi, miały swoją „szansę”. W Bydgoszczy działa wiele podmiotów, które mogą takim małym gestem pokazać wielkie serce - mówi Konrad Mikołajski, prezes spółki ProNatura.

Spółka przygarnęła już 7 psów z bydgoskiego Schroniska.