Załoga ProNatury, która już po raz czwarty wystartowała w Wielkim Wyścigu Butelkowym organizowanym tradycyjnie podczas „Steru na Bydgoszcz”, tym razem była pierwsza na mecie. Sporym sukcesem dla Spółki były również drugie miejsca w konkursach „na najfajniejszą łódź” oraz tzw. „hałasowym”.

 

Dziesiąta edycja Wielkiego Wyścigu Butelkowego odbyła się w niedzielne popołudnie (24 czerwca) na Brdzie. Zawodnicy, przy aplauzie zgromadzonych tłumnie kibiców, tradycyjnie pokonali dystans z Rybiego Rynku na Wyspę Młyńską. Wśród 18 jednostek stworzonych z butelek PET, folii oraz taśmy klejącej, z numerem 14 pojawiła się załoga ProNatury na łodzi nawiązującej do jubileuszu 10-lecia Spółki. Po bardzo dobrym starcie, biało-zielona jednostka wyprzedziła pozostałe ekipy i w połowie trasy wysunęła się na czoło stawki. Z każdym pokonanym metrem powiększała tylko przewagę nad konkurencją i nie oddała już prowadzenia do końca wyścigu.

To nie jedyny sukces ProNatury podczas tej imprezy. Wyścigowi każdego roku towarzyszy konkurs na „najfajniejszą łódź”, w którym internauci na Facebooku głosują, która jednostka zbudowana z plastikowych butelek im się najbardziej podoba. Biało-zielona łódź ProNatury z wielkim napisem „10 LAT” bardzo spodobała się głosującym i zajęła drugie miejsce. Również środowe miejsce na podium zajęła w tzw. „konkursie hałasowym”, w którym na krótko przed startem publiczność oklaskami i okrzykami wybiera, która jednostka jej się najbardziej podoba.

- Chcemy pokazać, jak ważny jest recykling oraz kreatywne wykorzystywanie przedmiotów nadających się do wyrzucenia. ProNatura od dawna edukuje i działa z myślą o ekologii. Dziękuję serdecznie wszystkim wspierającym naszą ekipę - Widzom, Internautom i Bydgoszczanom - powiedział Konrad Mikołajski, prezes ProNatury.

Podobnie jak w ubiegłych latach, podczas Steru na Bydgoszcz na mieszkańców czekało wiele atrakcji, m.in. wyścig smoczych łodzi czy Wielki Wyścig Butelkowy. Oprawą atrakcji na rzece Brdzie były również koncerty znanych i lubianych muzyków. Mnóstwo atrakcji czekało także na najmłodszych uczestników wodnego festiwalu.

Warto przypomnieć, że w ubiegłym roku ekipa ProNatury zajęła w Wyścigu trzecie miejsce.

 

Relacje mediów:

Gazeta Wyborcza

Portal metropoliabydgoska.pl

Radio PiK

Facebook.com/bydgoszczpl