Zastanawiacie się, jak spędzić majówkę 2018? Nie możecie przegapić urodzinowego koncertu z okazji 672. rocznicy nadania Bydgoszczy praw miejskich i stulecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Dzięki ProNaturze będzie też mnóstwo atrakcji dla najmłodszych. A wszystko pod hasłem „Dumni z Bydgoszczy – Dumni z Niepodległej”.

 

ProNatura świętuje właśnie jubileusz dziesięciolecia. Oprócz wykonywania swoich podstawowych zadań, m.in. odbioru odpadów komunalnych czy ich termicznego przekształcania, Spółka od początku swojej działalności przykłada ogromną wagę do edukacji ekologicznej dzieci. Przyłączyła się więc do akcji „Dumni z Bydgoszczy – Dumni z Niepodległej” i przygotowała specjalną EkoStrefę. 3 i 4 maja w godz. 10-16 na Wyspie Młyńskiej na najmłodszych czekać będą m.in. profesjonalna ścianka wspinaczkowa, ekokonkursy plastyczne z nagrodami, malowanie twarzy, ekozbiórka butelek z nagrodami, gry i zabawy sprawnościowe, artystyczne, sportowe, konkury wiedzy, zabawy z bańkami, taniec Zumba – Eko, a także ekologiczny kącik kulinarny.

To będą dwa dni pełne wrażeń także dla dorosłych. Na Wyspie Młyńskiej dla bydgoszczan zagrają gwiazdy sceny muzycznej. 3 maja na scenie pojawią się Bisz i Pawbeats. Dzień później, 4 maja mieszkańcy będą mogli uczestniczyć w koncercie legendarnego zespołu Żuki, który zaprezentuje wyjątkowy, specjalny program „Dumni z Bydgoszczy”. Na zakończenie dwudniowego maratonu wystąpią Enej i Grubson, gwiazdy, które cieszą się ogromną popularnością i mają opinię jednych z najlepszych składów koncertowych w kraju.

Więcej informacji na temat majówki na Wyspie Młyńskiej znajdziecie TUTAJ.

 

 Plakat Kopia