Były szkolenia z ekologami, międzyszkolny konkurs segregacji śmieci i wizyta Jana Tomaszewskiego. Po wakacjach ciąg dalszy sportowo-edukacyjnego projektu.

Były szkolenia z ekologami, międzyszkolny konkurs segregacji śmieci i wizyta Jana Tomaszewskiego. Po wakacjach ciąg dalszy sportowo-edukacyjnego projektu.

Segregacja śmieci i ochrona latających mieszkańców Bydgoszczy to tematy ostatniej eko-lekcji, która odbędzie się 9 czerwca w ZS nr 19. Podobne spotkania w ramach projektu edukacyjno-sportowego ProNatura EkoCup odbyły się już w 9 innych szkołach. To jednak nie koniec.

Kolejna odsłona EkoCup już we wrześniu. Po wakacjach uczniów 10 placówek biorących udział w projekcie czeka rywalizacja w turnieju piłki nożnej. Kibicować im będą znani polscy piłkarze. – Będzie to formuła festynów otwartych również dla okolicznych mieszkańców. – wyjaśnia Lech Głowacki – Prezes Spółki ProNatura prowadzącej projekt. – Po ostatnich miesiącach, wielkim międzyszkolnym konkursie segregacji śmieci, 4 tonach surowców wtórnych zebranych tylko jednego dnia, wizycie  bramkarza Jana Tomaszewskiego, widzimy  że stworzyliśmy świetną formułę, by nie zawsze atrakcyjne, ale ważne treści dla młodzieży jak ekologia, połaczyć ze sportem. To znacznie zwiększa zainteresowanie dzieci  - dodaje Głowacki.

Zajęcia w szkołach prowadzą członkowie organizacji ekologicznych. Spotkanie z nimi nie ominie także blisko 400 nauczycieli. –Chcemy zainspirować pedagogów do podejmowania i organizowania twórczych inicjatyw na rzecz ochrony środowiska naturalnego – wyjaśnia prof. Mieczysław Wojtasik z Bydgoskiego Towarzystwa Ekologicznego. - Chcemy zarazić ich do projektowania kolejnych działań proekologicznych w swoim miejscu pracy, otoczeniu – dodaje.

Projekt EkoCup powróci więc do ponad 2500 bydgoskich uczniów i pedagogów tuż po wakacjach.