Jan Tomaszewski w ramach ProNatura EkoCup odwiedził 10 bydgoskich szkół i zachęcał uczniow do troski o środowisko i swoje zdrowie.

Wstrzymał Anglię na Wembley, w Bydgoszczy promoju ekologię.

15 marca 2011 w ramach ProNatura EkoCup legendarny bramkarz reprezentacji Polski w piłce nożnej Jan Tomaszewski zachęcał uczniów do segregowania odpadów. - Już za rok przyjadą na Euro do nas goście z całego świata. Mam nadzieję, że dzięki takim akcjom jak ta stwierdzą, że Polska to czysty kraj - mówił Jan Tomaszewski.

Na spotkanie w każdej z 10 odwiedzanych szkół biorących udział w projekcie czekały setki uczniów. Nie zabrakło konkursów zwiazanych z ochroną środowiska i sportem. Każda dobra odpowiedź była nagradzana specjalną koszulką z autografem gościa. - Dzisiaj projekt odwiedza wasze szkoły, ale wiem, że juą w kwietniu i maju będziecie rywalizować w turnieju piłkarskim. Tym  bardziej kibicuję Wam i organizatorom. Spotkamy się w czerwcu na wielkim finale EkoCup'u - zapowiadał legendarny Orzeł Górskiego.

Przepustką na spotkanie z Janem Tomaszewskim były posegregowane odpady zebrane przez uczniów. - Ilość surowców wtornych, które odebraliśmy z placówek tego dnia przerosła nasze najśmielsze oczekiwania - mówi zaskoczony kilogramami odpadów Mieczysław Serafin, Prezes ProNatury. - W sumie do śmieciarki powędrowało około 4 ton surowców wtornych. Tylko w podstawówce nr 56 uzbierano ponad 500 kg plastikowych nakrętek - dodaje Prezes.

 

Szkoła, która uzbierała najwięcej surowców otrzyma pomoce dydaktyczne dotyczące ochrony środowiska naturalnego. To jednak nie koniec edukacyjno-sportowego projektu. ProNatura EkoCup potrwa do końca czerwca. Już niebawem w szkołach zajęcia przeprowadzą organizacje ekologiczne wspierające EkoCup, odbędą sie również wycieczki na miejskie składowisko odpadów i turniej sportowy na boiskach BKS Chemiki. Więcej szczegółów i zdjęć na specjalnym profilu facebook.