Poznaliśmy laureatów konkursu na prace zachęcającą do ograniczenia wykorzystywania tworzyw sztucznych w szkole. Uczniowie klas IV-VIII ze szkół podstawowych działających na terenie Bydgoszczy pokazali swoje kreatywne pomysły. Autorzy trzech pierwszych miejsc otrzymają aparat Instax, a do pozostałych sześciu wyróżnionych osób trafią słuchawki bezprzewodowe.

Konkurs polegał na wykonaniu zdjęcia lub nagrania wideo pokazujących, w jaki sposób można dbać o ograniczenie wykorzystywania tworzyw sztucznych w szkole. Prace można było przygotować zarówno podczas zajęć szkolnych, jak i w czasie wolnym w domu.

Komisja konkursowa oceniła wszystkie nadesłane prace i wybrała spośród nich. Podczas ich wyboru zwrócono uwagę nie tylko na pomysł dotyczący ograniczenia wykorzystywania tworzyw sztucznych w szkole, ale również na sposób jego przedstawienia.

W gronie laureatów znaleźli się:

  1. Dorota Kubacka – Szkoła Podstawowa nr 61 w Bydgoszczy
  2. Klara Rączka - Szkoła Podstawowa nr 35 w Bydgoszczy
  3. Karol Siegert - Szkoła Podstawowa nr 15 w Bydgoszczy

Wyróżnienia:

  • Filip Steryeński - Szkoła Podstawowa nr 12 w Bydgoszczy
  • Inga Nowacka - Szkoła Podstawowa nr 46 w Bydgoszczy
  • Irmina Kołcon - Szkoła Podstawowa nr 51 w Bydgoszczy
  • Laura Jędrzejewska - Szkoła Podstawowa nr 12 w Bydgoszczy
  • Lena Strzelec - Szkoła Podstawowa nr 12 w Bydgoszczy
  • Maja Mojsiewicz - Szkoła Podstawowa nr 12 w Bydgoszczy

Wręczenie nagród nastąpi jeszcze w tym miesiącu, ale już dzisiaj możemy pogratulować zwycięzcom! O dokładnym miejscu i terminie dowiedzieli się przez pocztę e-mail. Wszystkich uczniów zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach organizowanych przez Międzygminny Kompleks Unieszkodliwiania Odpadów ProNatura Sp. z o.o.

Konkurs jest elementem kampanii informacyjno-edukacyjnej w ramach Projektu „Zwiększenie efektywności instalacja do odzysku surowców wtórnych w ZGO MKUO ProNatura Sp. z o. o. w Bydgoszczy” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Funduszy Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014 – 2020.