W miniony weekend po ciężkiej chorobie i długim leczeniu odeszła Odessa. Była pierwszym psem adoptowanym ze schroniska przez ProNaturę. Będziemy za nią tęsknić.

W 2017 roku została zabrana przez nas ze Schroniska dla Zwierząt w Bydgoszczy, w którym przebywała ponad pół roku. Nie wiadomo, jaka była jej historia, ale z pewnością… nie była łatwa. W siedzibie Spółki przy ul. E. Petersona na Odessę czekał kojec, buda, zabawki, ale przede wszystkim otoczona została życzliwością pracowników ProNatury. Tu wreszcie znalazła spokój i troskliwą opiekę, miała nawet wyznaczonych opiekunów. Codziennie rano witała pracowników. Przez sześć lat w ProNaturze stała się częścią naszej codzienności i ulubieńcem naszych gości. Rozpoczęła serię adopcji – obecnie w każdej lokalizacji naszej spółki (tj. w Zakładzie Gospodarki Odpadami przy ul. Prądocińskiej, w Stacji Przeładunku Odpadów w Toruniu, w Punktach Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Bydgoszczy) znajdują się psy z bydgoskiego Schroniska, zaadoptowane przez nas w myśl zawsze tej samej zasady – duże, starsze czyli takie, które mają najmniejsze szanse na nowy dom. Łącznie ProNatura opiekuje się obecnie czterema psami.

Odessa była „twarzą” głośnej kampanii „Pies w biurze”, której celem była promocja idei, by móc przebywać ze swoim pupilem w pracy.

Żegnaj Odessa…

1 Odessa kopia

8 Odessa kopia

7 Odessa kopia

13 Odessa