Poznaliśmy laureatów konkursu na przedmiot wykonany z odpadów nadających się do recyklingu przez uczniów szkół ponapodstawowych działających na terenie Bydgoszczy. Autorzy trzech pierwszych miejsc otrzymają bezprzewodowe słuchawki dokanałowe JBL, a do pozostałych siedmiu wyróżnionych osób trafi smartband XIAOMI.

Konkurs polegał na przygotowaniu dowolnie wybranego przedmiotu z odpadów, które powinny trafić do recyklingu. Komisja konkursowa oceniła wszystkie nadesłane prace i wybrała 10 spośród nich. Podczas ich wyboru zwrócono uwagę nie tylko na wykorzystanie odpadów nadających się do recyklingu, ale również na sam pomysł i sposób jego realizacji.

W gronie laureatów znaleźli się:

1. Wiktoria Mazur – Zespół Szkół Chemicznych w Bydgoszczy

Wiktoria Mazur

 

2. Zuzanna Kikowska – Zespół Szkół Handlowych w Bydgoszczy

Zuzanna Kikowska 3

 

3. Natalia Chojecka - Zespół Szkół Handlowych w Bydgoszczy

Natlia Chojecka 2

 

Wyróżnienia:

  • Aleksandra Lewandowska – Zespół Szkół Chemicznych w Bydgoszczy
  • Filip Konopiński – Zespół Szkół Chemicznych w Bydgoszczy
  • Iga Rozmarynowska – Zespół Szkół Chemicznych w Bydgoszczy
  • Klaudia Zakrzewska – Zespół Szkół Chemicznych w Bydgoszczy
  • Eliza Szafrańska – Zespół Szkół Chemicznych w Bydgoszczy
  • Julia Kolasa – Zespół Szkół Chemicznych w Bydgoszczy
  • Paweł Fundameński – Zespół Szkół Chemicznych w Bydgoszczy

Wręczenie nagród nastąpi jeszcze w tym tygodniu, ale już dzisiaj możemy pogratulować zwycięzcom! O dokładnym miejscu i terminie dowiedzieli się przez pocztę e-mail. Wszystkich uczniów zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach organizowanych przez Międzygminny Kompleks Unieszkodliwiania Odpadów ProNatura Sp. z o.o.

Konkurs jest elementem kampanii informacyjno-edukacyjnej w ramach Projektu „Zwiększenie efektywności instalacja do odzysku surowców wtórnych w ZGO MKUO ProNatura Sp. z o. o. w Bydgoszczy” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Funduszy Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014 – 2020.