Poznaliśmy laureatów konkursu na przedmiot wykonany z odpadów nadających się do recyklingu przez uczniów klas IV-VIII ze szkół podstawowych działających na terenie Bydgoszczy. Autorzy trzech pierwszych miejsc otrzymają tablet LENOVO, a do pozostałych siedmiu wyróżnionych osób trafią głośniki JBL.

Konkurs polegał na przygotowaniu dowolnie wybranego przedmiotu z odpadów, które powinny trafić do recyklingu. Kreatywność dzieci w tym temacie okazała się ogromna! Komisja konkursowa oceniła wszystkie nadesłane prace, których było 34 i wybrała 10 spośród nich. Podczas ich wyboru zwrócono uwagę nie tylko na wykorzystanie odpadów nadających się do recyklingu, ale również na sam pomysł i sposób jego realizacji.

W gronie laureatów znaleźli się:

1. Paweł Ludkiewicz - Szkoła Podstawowa nr 35 w Bydgoszczy

Paweł Ludkiewicz 4

 

2. Kinga Czarnołucka - Szkoła Podstawowa nr 56 w Bydgoszczy

Kinga Czarnołucka 7

 

3. Elżbieta Mazurek - Szkoła Podstawowa nr 35 w Bydgoszczy

Elżbieta Mazurek 2

 

Wyróżnienia:

  • Jakub Wierzbicki - Szkoła Podstawowa nr 35 w Bydgoszczy
  • Jagoda Górska - Szkoła Podstawowa nr 35 w Bydgoszczy
  • Kalina Suska – Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 3 w Bydgoszczy  
  • Marcel Kamiński – Szkoła Podstawowa nr 55 przy Bydgoskim Zespole Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych
  • Przemysław Sieg - Szkoła Podstawowa nr 35 w Bydgoszczy
  • Mateusz Błoch - Szkoła Podstawowa nr 35 w Bydgoszczy
  • Emilia Suska - Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 3 w Bydgoszczy  

Wręczenie nagród nastąpi jeszcze w tym tygodniu, ale już dzisiaj możemy pogratulować zwycięzcom! O dokładnym miejscu i terminie dowiedzieli się przez pocztę e-mail. Wszystkich uczniów zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach organizowanych przez Międzygminny Kompleks Unieszkodliwiania Odpadów ProNatura Sp. z o.o.

Konkurs jest elementem kampanii informacyjno-edukacyjnej w ramach Projektu „Zwiększenie efektywności instalacja do odzysku surowców wtórnych w ZGO MKUO ProNatura Sp. z o. o. w Bydgoszczy” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Funduszy Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014 – 2020.