W środę 23 marca minął termin przyjmowania zgłoszeń do konkursu adresowanego do uczniów klas I-III ze szkół podstawowych działających na terenie Bydgoszczy. Autorzy trzech pierwszych miejsc otrzymają głośnik mobilny SONY EXTRA BASS, a do pozostałych siedmiu wyróżnionych osób trafią klocki LEGO.

Konkurs „RECYTUJĘ I SEGREGUJĘ” polegał na wyrecytowaniu wierszyka przez dziecko oraz utrwaleniu go na nagraniu wideo. Wiersz miał zachęcać do segregacji. Komisja konkursowa oceniła wszystkie nadesłane prace, których było 42 i wybrała 10 spośród nich. Podczas ich wyboru zwrócono uwagę nie tylko na treść wiersza i jego wymowę, ale również pomysł przedstawienia tematu i osiągnięty efekt wizualny.

W gronie laureatów znaleźli się:

 1. Filip Żuchelkowski – SP 36 w Bydgoszczy
          
 2. Maria Sławinowska – SP 15 w Bydgoszczy
          
 3. Dorota Kubacka – SP 61 w Bydgoszczy

Wyróżnienia:

 • Dominika Szulakowska – SP 12 w Bydgoszczy
 • Jan Steryeński – SP 12 w Bydgoszczy
 • Franciszek Lis – SP 15 w Bydgoszczy
 • Anna Mucha – SP 30
 • Hanna Towpik – SP 32
 • Maria Stefanowicz – SP 12
 • Leon Webera – SP 56 w Bydgoszczy

Wręczenie nagród nastąpi na początku przyszłego tygodnia, ale już dzisiaj możemy pogratulować zwycięzcom! O dokładnym miejscu i terminie dowiedzą się przez pocztę e-mail. Wszystkich uczniów zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach organizowanych przez Międzygminny Kompleks Unieszkodliwiania Odpadów ProNatura Sp. z o.o.

Konkurs jest elementem kampanii informacyjno-edukacyjnej w ramach Projektu „Zwiększenie efektywności instalacja do odzysku surowców wtórnych w ZGO MKUO ProNatura Sp. z o. o. w Bydgoszczy” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Funduszy Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014 – 2020.