Od początku swojej działalności ProNatura chce być postrzegana, jako firma, która łączy kreatywność z wartościami, innowacyjność z historią, a nawet… przyjemne z pożytecznym. W myśl tych założeń wymyśliliśmy nowy zestaw promocyjno-edukacyjny – makietę zabytkowej śmieciarki do składania.

Ponad 40-letnia, długo już nieużywana, śmieciarka bębnowa marki Jelcz trafiła do bydgoskiej ProNatury. Zdecydowaliśmy się przywrócić jej dawny blask, bo na co dzień zajmujemy się przecież recyklingiem. Odrestaurowanie tego pięknego pojazdu zakończyliśmy na początku 2020 r.

Artykuł - "ProNatura odrestaurowała historyczną śmieciarkę" 

Pierwotnie była w barwach… wojskowych, ponieważ „bazą” był egzemplarz o numerze rejestracyjnym UAX9438, pochodzący z zasobów Agencji Mienia Wojskowego. Podczas remontu największym wyzwaniem było pokonanie wszechobecnej korozji, ale także dbałość o szczegóły, jak choćby wyposażenie kokpitu. Pojazd otrzymał finalnie „standardowe” malowanie z epoki.

Bydgoski „jelonek” był już gwiazdą wielu programów telewizyjnych oraz licznych publikacji. Na co dzień wyeksponowany jest w siedzibie Spółki przy ul. Prądocińskiej, a teraz stał się inspiracją do nowego zestawu promocyjno-edukacyjnego Spółki.