A gdyby tak połączyć… śmieciarkę ze świąteczną choinką? Zobaczcie efekt!

Przedstawiamy Wam odrestaurowanego, ponad 40-letniego Jelcza w świątecznym wydaniu. Oświetlony lampkami led pojazd będzie wyeksponowany w siedzibie Spółki przy ul. Prądocińskiej 28 i można go będzie podziwiać jadąc drogą krajową numer 10. Powstał też specjalny klip prezentujący naszego „jelonka” w pełnej, świątecznej konwencji.

Warto przypomnieć, że cały proces odbudowy trwał kilka miesięcy i pojazd otrzymał standardowe malowanie z epoki. Pierwotnie był w barwach… wojskowych, ponieważ „bazą” jest egzemplarz o numerze rejestracyjnym UAX9438, pochodzący z zasobów Agencji Mienia Wojskowego. Pomysł na takie niecodzienne doposażenie floty Spółki powstał w związku z realizowaną przez ProNaturę kampanią edukacyjną. Chcemy w ten sposób zwrócić szczególną uwagę na dziedzictwo historyczne, pokazać jak przez lata zmieniła się nasza branża, wreszcie uchronić tego białego kruka przed… złomowaniem.

W ubiegłym roku w sezon świąteczny w Spółce wprowadzała iluminacja Zakładu Termicznego Przekształcania Odpadów Komunalnych. Jadąc ulicą Ernsta Petersona można było zobaczyć na elewacji instalacji wyświetlane bożonarodzeniowe motywy a także życzenia #WszystkiegoEkologicznego. W poprzednich latach mieszkańców świątecznie witała podświetlona oraz udekorowana ozdobami choinka z butelek PET, która rozrastała się z roku na rok. Ostatnia mierzyła ponad 7 metrów.