8 bydgoskich szkół, ponad 500 uczniów i kilkudziesięciu nauczycieli wzięło udział w finałowych zmaganiach ProNatura EkoCup o Puchar Prezydenta Miasta.

8 bydgsokich szkół, ponad 500 uczniów i kilkudziesięciu nauczycieli wzięło udział w finałowych zmaganiach ProNatura EkoCup o Puchar Prezydenta Bydgoszczy.

Dobiegł końca projekt edukacyjno – sportowy ProNatura EkoCup organizowany przez miejską spółkę ProNatura we współpracy z Klubem Sportowym Chemik oraz lokalnymi organizacjami ekologicznymi. Celem trwającego od kilku miesięcy projektu była popularyzacja zachowań proekologicznych oraz zdrowego trybu życia wśród dzieci i młodzieży, dlatego projektem objętych jest 8 bydgoskich szkół podstawowych. 3 października  hala bydgoskiego Chemika wypełniła się  sportowymi i ekologicznymi emocjami. W ramach fianłu reprezentacje 8 bydgoskich szkół rywalizowały w turnieju pilkarskim oraz w teście z wiedzy o ochronie środowiska. Zaciętą walkę o Puchar Prezydenta Bydgoszczy i sprzęt sportowy ufundowany przez ProNaturę rozstrzygnęły jednak rzuty karne w wykonaniu dyrektorów i nauczycieli szkół.  I miejsce zajął Zespół Szkół nr 36, kolejne przypadly Zespołowi Szkół nr 19 i Szkole Podstawowej nr 46. Najlepszymi strzelcami turnieju zostali pilkarze ZS nr 36.

Od marca do czerwca 2011 roku w ramach projektu przeprowadzono zajęcia edukacyjne we wszystkich szkołach biorących udział w projekcie na podstawie opracowanego wspólnie z organizacjami ekologicznymi scenariusza. 15 marca 2011 roku w ramach „ProNatura EkoCup” do segregacji odpadów zachęcał uczniów Jan Tomaszewski.  Przepustką na spotkanie z legendarnym piłkarzem w 10 szkołach były posegregowane odpady zebrane przez uczniów. Łącznie jednego dnia uzbierano ponad  4 tony surowców wtórnych. Przebieg projektu, aktualne informacje i foto-relacje można znaleźć na specjalnych profilach EkoCUp na portalach społecznościowych – nk.pl oraz facebook. Do połowy czerwca 2011 roku zarejestrowano ponad 470 osób śledzących i komentujących online wydarzenia związane z projektem. Za pośrednictwem profili internetowych zorganizowano również 2 otwarte konkursy na  hasło promujące przypadający w kwietniu „Dzień Ziemi”.